"Piątka" Jodelle Ferland

Zdecydowanie nie powinno się lekceważyć postaci, mimo że jest najmłodszym członkiem załogi. Do umiejętności dostosowania się i chęci przeżycia, należy również dodać umiejętności techniczne i chęć utrzymania jedności wśród załogi statku Raza.

O aktorze:

W roku 1998, gdy Jodelle Ferland miała cztery lata  zagrała główną role w „Małej Syrence", która przyniosła jej nominację do nagrody Daytime Emmy w specjalnej kategorii za najlepszą rolę dziecięcą i otrzymała nagrodę dla najlepszej młodej aktorki w kategorii filmów telewizyjnych. W roku 2004 otrzymała nominację do  nagrody Leo Award za rolę gościnną w serial telewizyjnym „The Collector," a także wiele innych nagród dla młodych artystów w latach od 2003 do 2005 za różne role. W roku 2007 Ferland otrzymała nominację do nagród Genie i Saturn za rolę w „Tideland," reżyserowanym przez Terry’ego Gilliama. W roku 2008, jej główna rola u boku Sissy Spacek w filmie fabularnym Hallmarku „Pictures of Hollis Woods" przyniosła jej nagrodę Camie.

W roku 2010, Ferland dołączyła do obsady Sagi „Zmierzch" i można ją było zobaczyć w „Eclipse" w roli Bree, która była bohaterem ostatniej książki Stephanie Meyer, „The Short Life of Bree Tanner". Ponadto, Ferland grała w „Midnight Rider" u boku Kris Kristofferson; w filmie Joss Whedon i Drew Goddard „The Cabin in the Woods"; w „Mighty Fine", gdzie grała wraz z Chazz Palminteri i Andie MacDowell; a także w thrilerze „The Tall Man" wraz z Jessicą Biel. Ferland użyczyła również głosu w animowanym filmie fabularnym, „Paranorman", gdzie głosów użyczyli również Anna Kendrick, Casey Affleck i Leslie Mann.

Ostatnio można było oglądać Ferland w The Unspoken oraz A Warden’s Ransom u boku Devona Sawa