Newsy /

31 dni halloweenowych koszmarów!

Październik to miesiąc duchów i strachów. Z tej okazji Scifi Universal przygotował nie lada gratkę dla wielbicieli nadprzyrodzonych zjawisk i zaprasza na całomiesięczny maraton filmów grozy. Nawiedzone domy, nierozwiązane zagadki, mrożące krew w żyłach historie i stary znajomy Chucky, będą codziennie czekać na kanale Scifi Universal o godzinie 22:00.

 

Halloween na Scifi Universal rozpocznie się już 1 października filmem Mroczny Dom. To trzymająca
w napięciu historia młodego mężczyzny, który po śmierci matki otrzymuje w spadku ponury dom. Wkrótce odkryje, że nie jest jednym potomkiem swojego zmarłego ojca, a odziedziczony budynek będzie kluczem do poznania zagadki jego daru jasnowidzenia.

W filmach z gatunku science fiction, opuszczona posiadłość zakupiona przez młode małżeństwo, nigdy nie jest dobrą inwestycją. Maskarada potwierdzi tę regułę. Remont nowego mieszkania odkryje przed właścicielami mroczną historię i wyrwie ze snu przerażającego mordercę. Czy komukolwiek uda się przeżyć? Odpowiedź już we wtorek 6 października.

Kolejną premierą, którą stacja Scifi Universal przygotowała na Halloween, jest Krąg Grozy. To historia rodziny pastora Dana, która przeprowadza się do z pozoru spokojnego miasteczka Stull w stanie Kansas. Wkrótce po ich przybyciu zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a rodzina pastora zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że mieszkańcy ukrywają straszny sekret. Trzymający w napięciu thriller będzie można zobaczyć już we wtorek 13 października.

Na Scifi pojawi się także ekranizacja mrożącej krew w żyłach noweli autorstwa Johna W. Campbella – CośWersja, która będzie wyświetlona w czwartek 15 października, jest hołdem złożonym adaptacji Carpentera z 1982 roku. Ten klasyczny horror opowiada o pracownikach antarktycznej bazy, którzy odkrywają zakopany pod lodem statek przybyszów z kosmosu i padają ofiarą jego zmieniającego kształty mieszkańca.

Scifi Universal przygotował niespodziankę dla fanów kultowej laleczki Chucky. Słynna zabawka wraca na ekrany telewizorów, by wznowić swoją morderczą działalność. Już w piątek 16 października w Klątwie laleczki Chucky przekonamy się, czy jest jakiś sposób na to, by położyć kres brutalnej aktywności tej okrutnej lalki. Tydzień później w filmie Laleczka Chucky: Następne Pokolenie okaże się, że syn Chucky’ego - Glen, w przeciwieństwie do ojca, ma bardzo łagodne usposobienie. Chucky jednak chce, by jego potomek zaangażował się w rodzinny interes, czyli mord na masową skalę. Jennifer Tilly użycza swojego głosu partnerce Chucky’ego Tiffany oraz gra samą siebie, a Brad Dourif po raz kolejny wciela się w kultową postać lalki. W roli gościnnej wystąpi również reżyser John Waters.

Kolejną Halloweenową premierą na Scifi będzie mroczna opowieść fantasy Czarny Las, którą stacja pokaże 20 października. Grupa podróżników zostaje zaprowadzona w głąb Czarnego Lasu, gdzie mają odwiedzić miejsce narodzin baśni Grimm, a ich celem jest nawiązanie kontaktu z bohaterami opowieści. Wkrótce przeniosą się do dziwnego świata równoległego, w którym postacie wymyślone przez braci, okazują się być koszmarnie prawdziwe, a w dodatku zabójczo groźne.

Późne fazy człowieczeństwa to historia niewidomego weterana wojny w Wietnamie, który przeprowadza się do zamieszkałego przez emerytów Crescent Bay. Niezadowolony ze zmiany miejsca zamieszkania, wkrótce staje się świadkiem dziwnych ataków ze strony zdziczałych psów. A kiedy on sam zostaje zaatakowany odkrywa, że bestia nie jest psem, a wilkołakiem. Premiera 27 października.

Miesiąc Halloweenowych emocji, 31 października zwieńczy ekranizacja powieści Stephena Kinga. Głównym bohaterem 1408 jest cyniczny autor horrorów Mike Enslin (John Cusack) specjalizujący się w demaskowaniu zjawisk paranormalnych. W czasie zbierania materiałów do kolejnego projektu, Mike otrzymuje anonimową pocztówkę z informacją o tajemniczym pokoju 1408 w hotelu Dolphin. Podejmuje wyzwanie i zatrzymuje się w nim, by przeżyć gehennę, która zrewiduje jego sceptyczne podejście do zjawisk nadprzyrodzonych.

Halloween na Scifi Universal to spotkania z najstraszniejszymi bohaterami i mocna dawka wrażeń dla każdego fana filmów science fiction. 31 dni Halloweenowych koszmarów codziennie o godz. 22:00.