Newsy /

Czarna Pantera – Za ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny jest Kendrick Lamar!

Presented by: SCI FI


Nowy, królewski superbohater ze świata Marvela zasługuje na wyjątkową ścieżkę dźwiękową. To odpowiednie zadanie dla supergwiazdy, Kendricka Lamara. Amerykański raper, który jest obecnie nominowany do aż 7 nagród Grammy
i producent Anthony ‘’Top Dawg’’ Tiffith są twórcami soundtracku ‘’Black Panther: The Album’’. W zwiastunie ‘’Czarnej Pantery’’ słychać utwór Kendricka Lamara
z gościnnym udziałem Vince’a Staplesa, ‘’Bagbak’’. Muzyk bardzo entuzjastycznie podchodzi do pracy nad filmem.

Album ukaże się zaledwie tydzień przed światową premierą ‘’Czarnej Pantery’’.

O FILMIE

Główny bohater, T’Chall pojawił się już w superprodukcji ‘’Kapitan Ameryka: Wojna domowa’’. Po wydarzeniach z filmu wraca do odosobnionego, ale zaawansowanego technologicznie afrykańskiego kraju, aby objąć tron. Jego ojciec, król narodu Wakanda został zamordowany. Niestety, stary wróg atakuje ojczyznę T’Challa.
W niebezpieczeństwie są nie tylko losy Wakandy, ale i całego świata. To będzie prawdziwa próba siły i charakteru nowego władcy. Młody bohater zbiera grupę sojuszników i robi wszystko, aby ochronić swój pozostający w izolacji lud, jego kulturę i wysoko rozwiniętą cywilizację. Pragnąc udowodnić, że jest godny tytułu króla, T’Chall jako Czarna Pantera wypowiada wojnę wrogowi.

Postać Czarnej Pantery pojawiła się w 1966 roku. Po raz pierwszy od ponad pół wieku ten czarnoskóry superbohater jest tytułowym bohaterem filmu.

Ekranizacje Marvelowskich komiksów słynną z gwiazdorskiej obsady. Podobnie jest w przypadku ‘’Czarnej Pantery’’. W tytułową postać wciela się Chadwick Boseman.
W filmie zobaczymy również między innymi: zdobywców Oscara – Lupitę Nyuong’o i Foresta Whitakera, nominowanego do statuetki Michaela B. Jordana oraz znanego z sagi o Hobbicie oraz Sherlocka, Martina Freemana. Reżyserem jest Ryan Coolger, doceniony przez widownię i krytyków za film ‘’Creed. Narodziny legendy’’.

Polska premiera ‘’Czarnej Pantery’’ odbędzie się 14 lutego 2018 roku.
Zobaczcie najnowszy zwiastun:


Tags: Czarna Pantera   Kendrick Lamar   Chadwick Boseman   Black Panther   Marvel