Newsy /

SAPKOWSKI W ROZMAWIE Z FANAMI ZDRADZA PLANY NA ROZWINIĘCIE ŚWIATA WIEDŹMINA

SPOTKANIE Z AUTOREM NA WARSAW BOOK SHOW.

W tym roku, w ramach jednej imprezy, razem z trzecią edycją Warsaw Comic Con odbywał się również Festiwal Czytelnictwa Warsaw Book Show z udziałem autorów książek i komiksów. Gościem specjalnym wydarzenia był Andrzej Sapkowski. Polski król fantasy zgromadził podczas swojego panelu dzikie tłumy. Ujawnił też plany na rozwinięcie uniwersum Wiedźmina!

Pisarz znany na całym świecie. Jeden z najczęściej tłumaczonych polskich autorów i ojciec najsłynniejszego bohatera rodzimej literatury fantasy, Wiedźmina.  Andrzej Sapkowski spotkał się ze swoimi czytelnikami na kwietniowym Warsaw Book Show - festiwalu, który po raz pierwszy odbywał się razem z polskim Comic Conem. Autor przez ostatni czas trzymał się raczej w cieniu - przestał brać udział w publicznych wydarzeniach i zamilkł w sprawie dalszych planów wobec słynnej sagi. Dlatego też fanów tym bardziej cieszyła możliwość uczestniczenia w panelu pisarza i szansa na zadawanie mu pytań. Ku zaskoczeniu zgromadzonych, w odpowiedzi na pytanie o ewentualną kontynuację książkową Wiedźmina,

Maul Cosplayer jako Geralt z Rivii z sagii Wiedźmin

Andrzej Sapkowski zdradził, że planuje powrócić w swojej twórczości do świata Geralta.

"Saga się zamknęła, więc jeżeli cokolwiek jeszcze popełnię w uniwersum wiedźmina, a mam taki zamiar, to będzie coś raczej typu prequel albo sidequel". – zapowiedział Andrzej Sapkowski.

Ta wiadomość szalenie ucieszyła zgromadzonych fanów. Odrobinę mniej szczęścia mieli ci, którzy wyczekiwali pomyślnych wieści na temat trylogii husyckiej. Niestety, pomimo wyraźnego zainteresowania czytelników autor potwierdził, że nie ma zamiaru ponownie otwierać tego rozdziału. Na pocieszenie powiedział też, że nie wyklucza stworzenia podobnej fabuły, lecz osadzonej na tle innych wydarzeń historycznych.

W dalszej części spotkania Andrzej Sapkowski przyznał, że tak naprawdę po napisaniu pierwszej części Wiedźmina, nigdy nie planował kontynuacji.

„Taka myśl mi w głowie nie powstała. Ona powstała znacznie później, kiedy wyszło, że zawód pisarza to jest fajny zawód i można by spróbować go uprawiać. Oczywiście była to fantazja totalna, bo to było absolutnie niemożliwe, żeby wyżyć z pisarstwa, nawet mojego.”

Fanom trudno było wyobrazić sobie świat bez kolejnych części fenomenalnej sagi. W końcu właśnie dzięki kontynuowaniu cyklu opowieści o Wiedźminie powstało mnóstwo formatów nawiązujących do losów bohatera z Rivii, m.in. film i serial. Jednak przede wszystkim, to dzięki Geraltowi twórczość Sapkowskiego stała się inspiracją dla stworzenia gier komputerowych „Wiedźmin", „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" oraz „Wiedźmin 3: Dziki Gon" - najlepszego polskiego produktu eksportowego.