Newsy /

ULUBIENI BOHATEROWIE FILMÓW I SERIALI OŻYLI!

Cosplayerzy na Warsaw Comic Con 2018 budzili wśród uczestników wydarzenia nie mniejsze emocje, niż znane gwiazdy filmów i seriali. Nic dziwnego – przygotowania do odegrania roli ulubionego bohatera zajęły im całe miesiące! Najlepsi z nich zostali wybrani do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Chinach.

Dla niektórych uczestników Warsaw Comic Con, kilka ostatnich miesięcy upłynęło pod hasłem intensywnych przygotowań. Ci, którzy przybyli na konwent w imponujących przebraniach, często tygodniami dopracowywali szczegóły swoich skomplikowanych strojów i akcesoriów. Wszystko po to, aby w ten jeden weekend wcielić się w rolę ulubionego bohatera.

Mystique

Loki

W efekcie odwiedzający mogli spotkać na swojej drodze prawdziwego Dartha Maula, Mystique, Terminatora, Geralta a nawet damskie wersje Lokiego! Poza wyglądem znanych ze świata fantasy postaci, cosplayerzy prezentowali również ich styl bycia i charakterystyczne zachowania. Zadbali o najmniejsze szczegóły, takie jak odpowiedni kolor soczewek, czy nawet postura.

Chęć jak najwierniejszego odtworzenia roli mogła więc stanowić motywację do podjęcia treningów, w przypadku Supermana, lub pretekst do przybrania na wadze, w przypadku Jabby…


Uczestnicy Comic Conu bawią się w cosplay całymi rodzinami. Po lewej siostry z tatą przebrani za postacie z serialu „Stranger Things.” - fot. P. Mizerski

Wśród cosplayerów znalazły się również całe grupy tworzących jeden projekt znajomych, a nawet  rodziny z dziećmi. Dzięki temu na konwencie pojawiła się prawdziwa trupa klonów z „Gwiezdnych Wojen”, w tym nowożeńcy Imperium oraz ekipa bohaterów „Stranger Things” – w rolę Eleven i Demogorgona wcieliły się dwie siostry, których tata wystąpił w przebraniu Hoppera.

Specjalnie z myślą o cosplayerach, organizatorzy przygotowali aż trzy konkursy. W pierwszym z nich, SHOWUP 18’, twórcy strojów walczyli o nagrodę w wysokości 8 000 zł. W konkursie LIVE! COSPLAY CONTEST każdy z uczestników konwentu mógł sam zadecydować o wygranej ulubionego cosplayera wręczając mu żetony, które obdarowany zamieniał na nagrody. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego dnia były eliminacje do COSPLAY SUPER SHOW - mistrzostw świata w cosplayu z finałem w Chinach.

Na konkursowej scenie odbywały się krótkie etiudy w wykonaniu najlepszych twórców strojów z naszego kraju. Widzowie zobaczyli m.in. przerażający występ Pennywise’a z filmu „To”, Night Kinga w scenie z 4. sezonu „Gry o Tron” czy walczącą z psychozą Senuę z gry „Hellblade”. Występy artystów oceniało jury, w którym zasiadał m.in. Maul Cosplay – jeden z najsłynniejszych twórców strojów, oficjalny „model” Geralta z Rivii. Wyłoniony przez jury zwycięski duet będzie reprezentować Polskę na China International Cartoon and Animation Festival - festiwalu gier, animacji i komiksu, gromadzącym ponad milion uczestników!